Bas gitar nasıl çalınır merak mı ediyorsunuz? Bas gitar dersleri alıp bas gitar öğrenmek mi istiyorsunuz? Bas gitar çalmak ve müzik yapmak hayaliyle mi tutuşuyorsunuz? İstanbul ve Kadıköy’ün en iyi bas gitar kursu MT Müzik kaliteli eğitim ortamı ve ekibiyle sizi bekliyor.

Bas gitar bazen fark edilmeyebilir,oysa yokluğunda müzikte çok büyük bir gedik açılır.Bas,kalın seslerin ördüğü dokuyu renklendirdiği gibi tempoyu da tutar.Çoğunlukla dört telli olan bas gitar  günümüz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. Bas gitar yoğun olarak Rock, Metal, Caz, Pop, Blues, Funk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır. İlk olarak Fender tarafından 1950’li yılların başlarında üretilmiştir.

Bas gitar eğitimi müfredatımız bas gitara başlangıç yapacak kişiler için ve ayrıca zaten bas gitar çalanlar için uygundur.

Bas gitar dersi müfredatımızda vereceğimiz teknikler:

Bas Gitar hakkında genel bilgiler ( Yeni başlayacak öğrenciler için )
Doğru Bass Gitar tutuşu ve parmak pozisyonları
Bass Fitness ( Parmak egzersizleri )
Temel Solfej Kulak çalışmaları ve Armoni Bilgisi ( Bas gitar ve Piyano kullanılarak )
Scales and Modes ( Gamlar ve modlar )
Arpeggios ( Arpejler )
Style analizi (ROCK, Funk, Pop, Jazz, R&B, …. V.S)
Form Bilgisi
Sight Reading ( Nota Okuma )
Improvisation ( Doğaçlama )
Slap teknikleri
Bas Gitar Ders İçerikleri:

1.bölüm: Nota okuma, armoni bilgisi, teori.
2.bölüm: Teknik egzersizler, pratik çalışmaları.
3.bölüm: Doğaçlama çalışmaları, jazz, blues, rock gibi farklı tarzlarda emprovizeler
4.bölüm: Müzik transcription
5.bölüm: Play along ile performans ve kayıt çalışmaları. ( MT Müzik  play along arşivinde sevdiğiniz yüzlerce şarkıdan herhangi birini seçebilir ve beraber yapacağımız kayıtlar ile kendi gitarınızın  soundunu ve sololarınızı en sevdiğiniz şarkılarda dinleyebilirsiniz.)

Bas gitar çalmayı öğrenmek istiyorum ve zaten bas gitar öğreniyorum ama kendimi geliştirmek istiyorum diyen herkesi stüdyomuza bekliyoruz. İstanbul ve Kadıköy için eğitimin adresi MT Müzik! Fiyat – Ücret bilgisi veya tüm sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin.