Yoksa siz de gitar nasıl çalınır diyenlerden misiniz? Akustik veya klasik gitara karşı ilginiz mi var? Gitar öğreniyor ve bir türlü ileri gidemiyor musunuz? Gerçekten gitar çalmayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Gitar çalmayı nasıl öğreneceğinizi mi bilmiyorsunuz?

MT Müzik bünyesindeki eğitmenlerimiz tarafından verilen gitar dersleri sayesinde gitar öğrenme isteğinizi tatmin edin ve içinizdeki gitaristi ortaya çıkartın! Gitar çalmak sandığınız kadar zor değil. Gerekli gitar tekniklerini öğrendiğiniz sürece çok hızlı bir şekilde gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Müziği anlamak ve içinde olabilmenin en güzel şekli bir enstruman çalmaktır. Günümüzün en populer enstrumanlarından olan gitar ailesi birbirinden birçok farklı stilde enerjisi çalım lezzeti ve sesi ile yer bulmuş ve popularitesi günden güne hiç kaybetmeden devam etmektedir . Bir enstruman öğrenmek istenildiğinde akla ilk gelen enstrumanlardan olan gitar her yaştan kimsenin ilgisini çekebilen farklı stillere ve yapılara sahiptir . MT Müzik’de gitar çalışmaları klasik gitar, akustik gitar, bass gitar yada elektro gitar için ayrı ayrı planlanan  tam donanımlı müfredatı ve her seviyeye uygun çalışma programı ile sizleri bekliyor.

Klasik Gitar Eğitimi İçeriği:
1.bölüm: Nota okuma, armoni bilgisi, teori.
2.bölüm: Teknik egzersizler, pratik çalışmaları.
3.bölüm: Doğaçlama çalışmaları, jazz, blues, rock gibi farklı tarzlarda emprovizeler
4.bölüm: Müzik transcription
5.bölüm: Play along ile performans ve kayıt çalışmaları. ( MT Müziğin play along arşivinde sevdiğiniz yüzlerce şarkıdan herhangi birini seçebilir ve beraber yapacağımız kayıtlar ile kendi gitarınızın  soundunu ve sololarınızı en sevdiğiniz şarkılarda dinleyebilirsiniz.)

Yeni başlayanlar için olduğu gibi belli bir seviyede olanlara da özel müfredatımız vardır. Gitar kursu fiyatlarımızı bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Gitar kurslarının en iyilerinden MT Müzik sizi bekliyor. İstanbul veya Kadıköy’deki bütün gitarseverleri bekliyoruz.