Yoksa siz de bateri çalmak mı istiyorsunuz ve bateri nasıl çalınır, çok mu merak ediyorsunuz? Çocukluk hayaliniz baterist olmak mı? Bateri nasıl öğrenilir, bunu bilsem akıp gideceğim mi diyorsunuz? Bateri öğrenmek istiyorum dediğiniz halde bir türlü fırsat bulamadınız mı? Bateri çalmanın zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bateri çalmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum mu diyorsunuz? Bende yetenek var, öğrensem uçarım mı diyorsunuz? Yoksa bateri çalmak istiyor ama ya çalamazsam diye mi korkuyorsunuz? Bateri dersi almak mı istiyorsunuz?

İşte size başlama vuruşunu yapmak için en iyi fırsat. Sizi İstanbul, Anadolu Yakası ve Kadıköy’ün en iyi bateri kurslarından mtmuzik’e davet ediyoruz. Bizi en iyi yapan şeyler: uzman eğitim kadromuz, özenle hazırlanmış eğitim müfredatımız, her öğrencimizle özel olarak ilgilenmemiz ve onların gelişim sürecini görsel olarak kaydetmemiz..

Aklında bateri çalmak olan, davul çalmak isteyen herkesin kafasında bu gibi soru işaretleri vardır. Bize gelen ve gelmek isteyen öğrencilerin ilk sorduğu soru genellikle “ben de sizler gibi bateri çalabilir miyim?” oluyor. Doğru eğitimi alan ve pratik yapan herkes bateri çalabilir. Hayattaki her konuda olduğu gibi bir şeyde iyi olmanın tek ve ilk koşulu çalışmaktır.

Biz mtmuzik bateri eğitmenleri olarak size bateri için doğru eğitimi vereceğiz. Yeni başlayanlar için bateri eğitimimiz olduğu gibi, baterideki beceri ve yeteneklerini ilerletmek isteyenler için de uygun eğitim müfredatına sahibiz.

Eğitimimiz 7’den 70’e herkes için uygundur. Çok çeşitli yaş aralığından öğrencilerimiz vardır; çocuklar da, iş hayatında çalışanlar da, yaşı ilerlemiş olanlar da eğitimimiz sayesinde bateri çalmayı öğrendiler ve eğitimimizden memnun kaldılar. Bateri öğrenmenin yaşı yoktur!

Bire bir verilen özel bateri derslerimizde yeni bateristler yetiştirmeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bateri eğitimimizin müfredatında başlangıç seviyesinden en üst seviyedeki tekniklere kadar bütün bateri etütleri mevcut, bateri özel ders arayanlar için doğru adres mtmuzik!

Mtmuzik davul eğitiminde dersler kişiye özeldir ve farklı istek ve ihtiyaçlara göre programlar mevcuttur. Bateri derslerimiz haftada 1 saat bateri dersi ve 1 saat prova veya isteğe göre 2 saat bateri dersleri 2 saat prova olabilmektedir. Öncelikle temel eğitim programımız vardır ve yaklaşık 6 ay sürer. Bundan sonra ileri teknikleri gösterdiğimiz ileri seviye bateri kursumuz vardır. Daha sonra iyice uzmanlaşmak isteyenlere farklı programlarımız mevcuttur. Karar vermekte zorlanıyorsanız, öncelikle eğitim videolarımızı izlemenizi tavsiye ederiz.

Eğer her şeye rağmen yine de kafanızda soru işaretleri varsa: yeni gelen bütün öğrencilere ilk tanışma dersimiz ücretsiz. ücretsiz bateri kursumuzla kafanızdaki soru işaretlerine cevap bulabilirsiniz. Kurs fiyatları gibi her türlü sorunuz için bizimle iletişime de geçebilirsiniz.

Bateri kursu veya davul kursu arayan herkesi bekleriz.

Eğitim programımız:

Öncelikle davul hakkında temel bilgiler veriyoruz. Bateriyi çalmayı öğretmeye başlamadan önce “bateri nasıl çalınır?” ve “bateri müziğin neresindedir?” sorularını cevaplamaya çalışıyoruz. Bateriye başlangıç için gerekli bilgi ve becerileri verdikten sonra, bateri çalmak için gerekli teknikleri öğretiyoruz. Öğrencilerimize baterinin metodlarını öğretmemizin yanında, onların baterideki yaratıcılık yeteneğini de geliştirmeye çalışıyoruz. Öğrettiklerimizi ezberleyip, onları çalan bateristler yerine kendi kompozisyonunu da yaratabilen bateristler yetiştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin bateri tekniklerine ve birçok müzik tarzına hakim hale gelmesi esas amacımız.

Bateri çalmayı öğrenirken, baget  tutuşu ve el pozisyonları bizim çok dikkat ettiğimiz konuların başında gelir. Bir davulcunun olmazsa olmazı el tekniğidir, biz burada özellikle davula başlamak isteyen arkadaşların öncelikle davula adaptasyonu için el tekniği üzerine yoğunlaşıyoruz. Belli tutuş ve el pozisyonlarının davul seti üzerinde yaptıklarına, ne çaldığına ve nereden nereye hareket ettiğine büyük önem veriyoruz. El tekniğinin temellerini alan bir öğrencinin çok daha hızlı ilerleyip bateriye daha çabuk adapte olduğunu tecrübe ettik. Çeşitli el teknikleri sayesinde bir öğrenci bateri çalmak için en gerekli donanımı sağlamış olur. Unutmayın ki davulculuğun kalitesinin büyük bir kısmını el tekniğinizin kalitesi belirler. Baget tutuşu ve parmakların kullanımı en önem verdiğimiz konuların başında gelir. Amaç bagetin sizin için çalışmasıdır ve bateri derslerinde bunu öğreneceksiniz.

El tekniklerinden sonra playlong( davulsuz müzikler ) çalışmaları yeni başlayan davulcular için çok önemlidir. Bu sayede hissiyat, metronom ve davuldan çıkarılan seslerde çok daha doğru şekilde olmaktadır.

Bizim sloganımız şudur: “Teknik amaç değil araçtır.” Bazı bateristler olaya tamamen hız ve teknik yönünden bakarlar. Bu bateristi müziğin insan ruhuna getirdiği güzellikten mahrum bırakır. Birçok baterist hız konusunda saplantıya düşer ve müziğin asıl amacından uzaklaşır. Hızlı ve karmaşık ataklar yapan bir baterist büyük ihtimalle müzikalite amacından uzaklaşmış ve iyi çalıyor görünmek istemektedir. Bizim amacımız davul tekniğini müzikle harmanlayabilen ve müzik dilini okuyabilen, anlayabilen, müziğin diline uygun şekilde enstrümanını icra edebilen bateristler yetiştirmek. Bu yüzden nota bilgisi ve nota okuyabilme becerileri üzerinde de duruyoruz. Bu becerileri alan bir baterist Funk, Pop, Rock, Jazz vb. hangi müzik türünü istiyorsa, ona göre kendini kişisel tekniklerini de geliştirebilir. Öğrencimiz hangi müzik türünde yoğunlaşmak istiyorsa, o müzik stilinde ilerlemesini sağlayacak yetkinlikleri de ona veriyoruz.

Bateriye yeni başlayanlar için baterinin dili onlara çok yabancı geliyor, bunu öğrencilerimizde gözlemliyoruz; fakat bateri çalmayı öğrenmek, yeni bir yabancı dil öğrenmek gibidir. Başlardaki yabancılık hissiniz, pratik yaptıkça ve derslerinizi düzenli takip ettikçe azalacaktır. Bateri çalmak zor değildir, sadece çalışmak gerekiyor. Davul çalamam diye korkmayın, doğru eğitimle her şey mümkün!

Teknikleri ve stilleri öğrenmenizden sonra iş size bakıyor olacak, tekniğinizi nasıl kullanacağınız size bağlıdır. Asıl müzik hayal gücü ve yaratıcılıktır. Bizden bateri dersi alarak, hem tekniğinizi oturtacak hem de yaratıcılığınızı pekiştireceksiniz!