HÜSEYİN CEBECİ

HÜSEYİN CEBECİ

PERKÜSYON

HÜSEYİN CEBECİ

PERKÜSYON

İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Temel Bilimler Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Hüseyin Cebeci, 1986 yılında Turgay Noyan Orkestrası’nda davul çalmaya başladı...

İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Temel Bilimler Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Hüseyin Cebeci, 1986 yılında Turgay Noyan Orkestrası’nda davul çalmaya başladı.
1989-1995 yılları arasında Barış Manço ile Kurtalan Ekspres’de davul, bağlama ve vurmalı sazlar çaldı. 1991 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Şevket Uğurluel’in “İki Dakika” isimli şarkısında davul çaldı. 1991’de White Night Rock Festival’ne Kurtalan Ekpres’le katıldı. 1993 de TRT Barış ile 4×21 Doludizgin Programında müzik ve montaj çalışmalarına katıldı. 1995 de Barış Manço ve Kurtalan Ekspes Japonya Turnesi Live in Japan ‘a katıldı. Yine aynı yıl Nazan Öncel’in “Göç” albümünün kayıtlarında bulundu. 1996 da Açık Radyo’da Ağır Aksak ve Uçan Halı Programı’nda Dünya müziği yapımında bulundu. 1997 yılında Mustafa Sandal ile Lokomotif Grubu’nda perküsyon, bağlama çaldı ve vokal yaptı. 1998–2000 yılları arasında Etnik Sentetik Grubunda bulundu. 2001 yılında Uçan Halı Grubu “Dünyadaki İlk Sesler” (Etnik Müzik)’de vurmalılar, perküsyon çaldı. Aynı sene bu grupla İstanbul Caz Festivali’ne katıldı. Daha sonra bir süre Perküsyon Club, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ritim ve perküsyon dersleri verdi. 2005’de özel derslere devam etti ve Ney Atölyesi kurdu. 2006 ‘da “Gülcan Altan-Vedat Sakman Şarkıları” kayıt çalışmalarında bulundu. Yine aynı yıl Kanal Türk’ de sabah programlarına katıldı.
Bağlama, Vurmalı Sazlar (Modern ve Etnik), Gitar, Bass Gitar, Davul, Ney gibi birçok müzik enstrümanını çalmakta olan Cebeci, halen Candaş Orkestrası’nda davul ve perküsyon çalmanın yanı sıra orkestranın repertuvarlarını düzenleme ve yönetme çalışmalarında etkin olarak rol almaktadır.
2010 yılından buyana Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde “Okul Çalgıları ve Oda Müziği Orkestra” dersinde vurmalı çalgılar öğretmenliği yapmaktadır.
Şuanda MT Müzik’de Percussion derslerine devam etmektedir.